> mat akrylátový

vodou ředitelná barva k nátěrům stavebních prvků a konstrukcí
na pozinkovaný plech, ocel, hliník, beton, dřevo

 ETERNAL mat akrylátový je hedvábně matná akrylátová vodou ředitelná barva pro venkovní i vnitřní použití. Vytváří vysoce elastický silně přilnavý povlak s dlouhodobou životností na povětrnosti  a zvýšenou odolností otěru.

Použití:
ETERNAL mat akrylátový je určen zejména k novým i udržovacím nátěrům pozinkovaného plechu i bez předchozí oxidace, oceli opatřené základním antikorozním nátěrem (ETERNAL antikor akrylátový, ETERNAL antikor special), hliníku (přilnavost nutno předem ověřit). Lze jej použít i k nátěrům nepochozího betonu a dřeva, neglazované keramiky, mědi. Je vhodný i pro průmyslové zpracování.

Zpracování:
ETERNAL mat akrylátový se po řádném promíchání nanáší na suchý dokonale očištěný a odmaštěný podklad zbavený nesoudržných částic. Savé podklady je nutné předem penetrovat napouštěcím prostředkem FORTE penetral. ETERNAL mat akrylátový se nanáší ve dvou až třech vrstvách štětcem, válečkem, vzduchovým nebo bezvzduchovým stříkáním při teplotě podkladu i prostředí v rozmezí 8 °C až 30°C. Doba zasychání mezi nátěry musí být nejméně  4 hodiny (20°C). Nářadí je  nutné ihned po ukončení práce umýt vodou. Před nátěry nového nezoxidovaného pozinkovaného plechu je nutné podklad dobře odmastit (saponát, oplach vodou) a případné šrouby, spoje a korodující místa ošetřit nátěrem ETERNAL antikor special nebo ETERNAL antikor akrylátový. Kovové korodující podklady je nutné před nátěrem ETERNAL mat akrylátový zbavit korozních zplodin a opatřit základním antikorozním nátěrem (ETERNAL antikor akrylátový, ETERNAL antikor special, ETERNAL antikor alkydový).

Vydatnost až 8 m2/kg na 1 vrstvu

Doporučená spotřeba:
pozinkovaný, hliníkový plech 0,28 – 0,30 kg/m2
beton 0,28 – 0,30 kg/m2
dřevo, dřevovláknité desky 0,35 – 0,40 kg/m2

Bezpečnost a hygiena práce:
Při dodržování základních hygienických pravidel neohrožuje ETERNAL mat akrylátový lidské zdraví.

Hmotnost obsahu balení 0,7 kg, 5 kg, 10 kg

zpět zpět